design-online-shop

نکات مهم در طراحی فروشگاه آنلاین موفق

در طراحی فروشگاه آنلاین موفق بایستی مواردی را در نظر داشته باشید. یکی از مهمترین موارد در طراحی فروشگاه آنلاین موفق افزایش بازدیدهای مکرر و در واقع همان بازگشتن مجدد بازدیدکنندگان به سایت شماست. همانگونه که فروشگاه های واقعی هم دوست دارند مشتریان به فروشگاه مجددا سری بزنند ، یک سایت فروشگاه آنلاین هم از این قاعده جدا نیست زیرا با این کار شما در واقع احتمال فروش کالاهای خود را در فروشگاه آنلاین افزایش میدهید.

معرفی کالاهای تازه در فروشگاه آنلاین

در سایت فروشگاه آنلاین خود قسمتی با عنوان تازه ها داشته باشید و آخرین اقلام و کالاهای جدید خود را در این بخش معرفی کنید. این باعث میشود تا کاربران در بازدیدهای بعدی خود اقلام جدیدی را در وب سایت شما مشاهده کنند و در عین حال در بازدیدهای بعدی لازم نباشد تا کل اقلام شما را مرور کنند تا دوباره کالاها و اقلام جدید را بیابند. همچنین می توانید بخشی در سایت در نظر بگیرید که هر کاربر آیتم هایی که قبلاً مشاهده کرده و یا خریداری کرده را بتواند ببیند. آین باعث می شود که اگر بازدید کننده ای کالایی را در فروشگاه آنلاین شما دید و به سراغ اجناس دیگر در فروشگاه رفت بتواند آن کالا را به خاطر بیاورد.
در کنار قرار دادن چنین بخشی در وب سایت شما میتوانید با استفاده از ارسال ایمیل های اطلاع رسانی نیز کاربران را دوباره به سایت خود راهنمایی کنید اما دقت کنید در این کار زیاده روی نکنید زیرا کاربران از دریافت ایمیل های تبلیغاتی زیاد و آزار دهنده بیزارند. اگر امکان دارد سعی کنید تا در کنار فروش اجناس و یا خدمات برخی اقلام را به رایگان در سایت به کاربران اهدا نمایید. همه کاربران به اقلام رایگان علاقمند هستند و حتی ممکن است در جستجوی خود کلمه “رایگان” را هم در ترکیب جستجوی خود استفاده کنند.

قرعه کشی در فروشگاه آنلاین

استفاده از قرعه کشی در طراحی فروشگاه آنلاین هم میتواند موثر باشد اما دقت کنید حتما کاربران را از نتیجه و برندگان قرعه کشی هم مطلع نمایید در غیر این صورت اعتماد کاربران نسبت به وب سایت شما کم خواهد شد. سعی کنید تا کالایی را به عنوان جایزه برای برندگان قرعه کشی خود انتخاب نمایید که با خدمات و زمینه کاری شما هماهنگ باشد. به عنوان مثال اگر زمینه فعالیت شما فروش قطعات کامپیوتر است ، ارائه یک قطعه کامپیوتری مصرفی بهترین جایزه برای قرعه کشی خواهد بود.

طراحی فروشگاه آنلاین

کوپن تخفیف در فروشگاه آنلاین

در ادامه سیاست بازگرداندن کاربران به وب سایت ، گاهی به صورت اتفاقی کوپن های خرید با زمان اعتبار مشخص برای کاربران و مشتریان قدیمی وب سایت ارسال کنید. حتی میتوانید این کوپن را در زمان تولد برای کاربران ارسال نمایید. ارسال اطلاعات مربوط به اقلام ویژه و تخفیف خورده هم میتواند مشتریان قبلی را به سایت بازگرداند. هر چند وقت یکبار برخی کالاهای خود را با تخفیف در سایت ارائه کنید و هم زمان کاربران را از تخفیف ویژه فروشگاه مطلع نمایید.برخی وب سایت ها حتی با قرار دادن یک سرگرمی و یا بازی آنلاین در سایت به بازدیدکنندگان این نوید را میدهند که اگر در بازی و یا رقابت بتوانند امتیاز و یا موفقیت مشخصی به دست آورند میتوانند کوپن تخفیف و یا کالای رایگانی را دریافت کنند. این کار به جذابیت طراحی فروشگاه آنلاین نیز کمک فراوانی میکند. این روزها سایت های فراوانی در اینترنت وجود دارند که تخفیف ها و کوپن ها را به اطلاع کاربران میرسانند. استفاده از خدمات این وب سایت ها نیز به فروش بیشتر شما کمک خواهد کرد.

طراحی فروشگاه آنلاین

نظر سنجی در طراحی فروشگاه آنلاین

هیچوقت نظر سنجی را در طراحی سایت فروشگاه آنلاین خود خود فراموش نکنید. شما با استفاده از نظرسنجی میتوانید نکات مثبت و نقاط ضعف وب سایت را پیدا کنید و در بهتر کردن کیفیت وبسایت خود از آنها استفاده کنید. نظرسنجی های وب سایت خود را کوتاه و مفید ارائه کنید و هیچگاه لینک شرکت در نظرسنجی وب سایت را به ایمیل کاربران ارسال نکنید!

admin

نظر شما چیست؟